SILVER & METAL / Silver / Box 6721029
nr 672 1029
BOX
äggformad, silver /förgyllt silver, England, length: 7, height: 5,
äggformad, silver /förgyllt silver, England, längd: 7, höjd: 5
1000
SEK 750
Monday December 6 2010
at 18:13:53
600 kr
700 kr
- Thema-auction
Dec 6
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
BOX
Read more about Silver
nr 672 1029
BOX
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 750 |
Monday December 6 2010 |
- Thema-auction
Dec 6
Silver
Silver
Silver